Maturita aneb jedna kapitola života u konce

10. června 2018 v 19:37 | Lucy Villain |  Deník

Ani už pořádně nevím, jak tento článek začít, je to dlouho, co jsem naposledy něco přidávala a hodně se od té doby změnilo... samozřejmě důvod toho článku - úspěšně mám za sebou maturitní období, ale také můj blog oslavil jeden rok výročí, a to 28. dubna.

Víte, chtěla jsem o tom napsat článek, něco jako ohlédnutí za uplynulým rokem a tím, jak moc mě ten rok změnil, ale všechny ty nervy s maturitou a zkouškami na vejšku, snaha stále trávit čas s kamarádkami a ještě se z toho nezbláznit, to přeci jen mělo pro mě větší váhu než péče o blog... a ani nevím, co přesně mě přimělo, abych se dala do psaní tohoto článku. I přes tu neaktivitu a přes to, že tyhle články stejně nikdo nečte, krom asi dvou nebo tří osůbek z mého osobního života, jsem si uvědomila, že blog pro mě přeci jen stále něco znamená a dává mi alespoň tak možnost vyjádřit své myšlenky a pocity z bláznivin, které se kolem mě dějí.

V dubnu a květnu jsem absolvovala maturitu na obchodní akademii. Skládala se ze státních zkoušek v češtině a angličtině (slohovky a didaktické testy), odborné praktické a ústních ze 4 předmětů: čeština, angličtina, ekonomika a účetnictví. Ze všech předmětů kromě angličtiny jsem měla dvojky, z angličtiny za jedna a upřímně, doteď to tak trochu nechápu - vy, kteří mě znáte osobně to moc dobře víte, ale učení není a nebyla nikdy jedna z mých oblíbených aktivit a na ústní jsem se začala učit v podstatě týden před. Zvlášť ještě, když jsem maturovala hned v pondělí ráno. Jsem hrozně líný člověk, ale moje výhoda je, že si dokážu do krátkodobé paměti nastrkat strašně moc věcí najednou, ale docela rychle to zase zapomenu (nemyslím si, že bych teď dokázala ty 4 roky střední obhájit se stejně dobrým výsledkem).

Už ze základu jsem člověk, který se hrozně nervuje i nad maličkostmi, takže mě docela překvapilo, že jsem z písemných maturit nebyla skoro vůbec nervózní - jasně, trochu určitě, ale čekala jsem, že to bude mnohem, mnohem horší. Ústní mě vynervovaly celkem dost, ale to proto, že jsem nebyla moc dobře připravená. V češtině jsem si vytáhla knížku, kterou jsem nečetla (Spalovač mrtvol - viděla jsem ho v divadle minulý podzim, ale o autorovi jsem neměla ani páru) a v odborných předmětech jsem měla spíše štěstí na otázky a většina zásluhy jde učitelům za to, že se mi snažili co nejvíc poradit.

Teď už jen čekám na výsledky z vysoké, na kterou jsem ve čtvrtek dělala oborovky... moc si nevěřím, protože jsem si naprosto inteligentně vybrala obor, na který se hlásí pomalu půlka brněnských studentů a berou zhruba každého pátého, ale ať už to vyjde nebo ne - celý život mám před sebou. A sama jsem zvědavá, jak to se mnou nakonec dopadne.

Na závěr bych už jen chtěla zmínit, že mě poslední rok změnil víc, než bych si kdy dokázala pomyslet. Mohla bych jmenovat tolik různorodých událostí, ale z těch by mohl být i další nový článek, takže to nebudu zbytečně prodlužovat... pokud jste to dočetli až sem, prosím, napište mi do komentáře vaši nejoblíbenější knihu, je jedno jaký žánr - hledám nové tipy na čtení a alespoň tak budu vědět, koho baví dlouhosáhé texty o ničem.

Děkuji, že jste si udělali na tento můj malý zpovědník čas a snad se uvidíme příště u dalšího článku... mějte se krásně a užívejte si červen :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 10. června 2018 v 20:33 | Reagovat

Přeji Ti hlavně šťastné a spokojené další období tvého života :-). A moje nejoblíbenější knížka by tě asi nezaujala, čteš jiný žánr :-)

2 Barbora Barbora | 11. června 2018 v 19:00 | Reagovat

Nejoblíbenější knihu nemám,ale měla bych ji kdybys ji dopsala -_- :D..každopádně držím pěsti ať se dostaneš na tu vysokou (a já vím, že se tam dostaneš)..a užívej si života, protože maturita byl jen začátek!

3 Verča Verča | 11. června 2018 v 21:15 | Reagovat

Moje nejoblíbenější kniha je asi Třpytný dvůr :D sice je to úplně jiný žánr než jsem zvyklá číst, ale to bude asi ten důvod proč je má nej :D Jinak super článek moc jsem si ho užila a budu čekat na další ^_^

4 Nikys Nikys | Web | 12. června 2018 v 21:30 | Reagovat

Ani nevíš, jakou mám teď motivaci napsat článek! Protože ses k tomu dokopala ty, musím i já. Bohužel školní stres prožívám teď solidně, ale příští týden už bude po všem :) mimochodem haha, zrovna dnes jsem si koupila 4 knížky a chtěla jsem ti o tom dát vědět, být tebou zamířím do levných knih, mají tam teď nové kousky. Moje kniha? VIRUS, čtu po osmé a pořád mě to baví :D

5 Atunai Atunai | Web | 1. července 2018 v 13:56 | Reagovat

Já určitě doporučuji Kruh od Davea Eggerse nebo Čáry života od Veronicy Roth. :)

Jinak držím pěsti, určitě se dostaneš. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama